Илон Мъск и Марк Зукърбърг се съгласиха да проведат битка в клетка

0
114
Илън Мъск. Снимка: Уикипедия
Илън Мъск. Снимка: Уикипедия

Двама от най-известните технологични милиардери в света – Илон Мъск и Марк Зукърбърг – се съгласиха да се бият един срещу друг в мач в клетка, съобщава „BBC“.

Мъск публикува съобщение в своята социална медийна платформа Twitter, че е „готов за битка в клетка“ със Зукърбърг. Зукърбърг, който пък е шефът на компанията майка на Facebook и Instagram Meta, след това публикува екранна снимка на туита на Мъск с надпис „изпратете ми местоположение“. Говорител на Meta заяви пред „BBC“:

„Историята говори сама за себе си.“

След това Мъск отговори на отговора на Зукърбърг с:

„Вегас октагон.“

Октагонът е състезателна постелка и оградена зона, използвани за битки на Ultimate Fighting Championship (UFC). UFC е базиран в Лас Вегас, Невада. Мъск, който навършва 52 по-късно този месец, написа още в Twitter:

„Имам този страхотен ход, който наричам „Моржът“, където просто лежа върху опонента си и не правя нищо.“

По-късно той публикува в Twitter кратки видеоклипове на моржове, което вероятно предполага, че предизвикателството му към Зукърбърг може да не е съвсем сериозно. Той също туитна:

„Почти никога не тренирам, освен когато вдигам децата си и ги хвърлям във въздуха.“

Междувременно 39-годишният Зукърбърг вече тренира смесени бойни изкуства (MMA) и наскоро спечели турнири по жиу-джицу. 

Twitter не предостави изявление, когато „BBC“ се свърза с него за коментар.

Разменните закани станаха много популярни, като потребителите на социалните медии обсъждаха кой ще спечели двубоя, докато други публикуваха мемета, включително измислени плакати, рекламиращи битката. Например бизнес консултантът Сейи Тейлър написа в Twitter:

„Изберете своя боец със снимки на двамата технологични босове.

Мъск има история на изявления, които не са сериозни или които не се случват.  Например, каза той пред „BBC“ през април, че е направил кучето си главен изпълнителен директор на Twitter.

През 2017 г. той написа в своята социална медия, че има „устно одобрение от правителството“ за така наречения хиперлуп – нещо като влакова система – за свързване на Ню Йорк с Вашингтон, Филаделфия и Балтимор. Това тепърва ще се материализира.

През 2018 г. Мъск беше принуден от регулаторите да напусне поста председател на Tesla след като написа в Туит, че възнамерява да направи фирмата частна.

Мъск също се справи добре с някои от изявленията си, включително оттеглянето си като главен изпълнителен директор на Twitter тази година, след като потребителите на Twitter гласуваха в полза на оставката му в анкета, която той проведе. Той обаче вече каза, че иска да се оттегли като главен изпълнителен директор през ноември 2022 г.

Технологично съперничество

По-рано този месец Meta показа планове на персонала си за текстово базирана социална мрежа, предназначена да се конкурира с Twitter, потвърдиха източници пред „BBC“. Те уточниха, че тя може да позволи на потребителите да следват акаунти, които вече следват в Instagram, приложението за споделяне на изображения на Meta.

Това потенциално може да позволи на компанията да привлече последователи от децентрализирани платформи като Mastodon.

Говорител на Meta потвърди пред „BBC“, че платформата е в процес на разработка. Текстовата мрежа, която има работно заглавие P92, може да се окаже по-голям съперник на Twitter на Илон Мъск, отколкото BlueSky или Mastodon.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments