Активист от Гана прегърна над 1100 дървета за час, за да постави рекорд

0
77
Абубакар Тахиру
Абубакар Тахиру. Снимка: Facebook

Екоактивист и студент по лесовъдство от Гана постави нов световен рекорд за най-много прегърнати дървета в рамките на един час. 29-годишният Абубакар Тахиру е прегърнал общо 1123 дървета или средно почти 19 на минута, отчетоха от Рекордите на Гинес.

Абубакар е израснал във фермерска общност в Тепа, Гана, където е развил силен интерес към природата и нейното опазване. След завършване на бакалавърската си степен по горско стопанство в един от най-добрите университети в Гана, той се е преместил в Алабама миналата година, за да започне магистърска степен по горско стопанство в Auburn University.

Неговият опит за рекорд се е провел в Националната гора „Тъскиги“, която е една от четирите национални гори в богатия на дървен материал щат Алабама. За целите на този запис студентът е трябвало да увие и двете си ръце около дървото в тясна прегръдка. Нито едно дърво не е можело да бъде прегръщано повече от веднъж и не е трябвало да се нанасят щети по нито един дървесен вид. В противен случай опитът е щял да се дисквалифицира.

Според Абубакар най-трудната част от опита за рекорд е била придвижването му между дърветата, като същевременно всяка прегръдка е трябвало да отговаря на исканите стандарти. Той е установил и че повтарящото се прегръщане е доста уморително. Поставянето на рекорда е било затруднено и от факта, че младият мъж е постел за Рамадан и съответно не е можел да пие вода.

„Невъзможността да се пие вода през целия опит представляваше значително предизвикателство, особено като се има предвид физическото натоварване. Същевременно се оказа полезно по някакъв начин, тъй като нямаше нужда да правя водни паузи, което ми позволи да продължа опита без прекъсване от началото до края“, каза Абубакар.

Със средно една прегръдка на всеки 3 секунди, Абубакар лесно надмина минималното изискване от 700, за да стане първият притежател на този рекорд.

„Постигането на този световен рекорд е невероятно възнаграждаващо. /…/ Това е значим жест, за да подчертаем решаващата роля на дърветата в нашата екосистема и неотложната необходимост от опазване на околната среда“, каза той.

След като постави този световен рекорд, Абубакар сега планира да задълбочи участието си в горското стопанство, като работи върху разработването на устойчиви практики и като си сътрудничи с екологични организации за насърчаване на устойчиви проекти.

„За мен е важно да вдъхновявам младежите в Гана, особено тези от по-малко привилегировани общности като тази, в която съм израснал, като им показвам, че е възможно да се издигнат над предизвикателствата и да окажат значително влияние“, заяви още Абубакар.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments