Кирил Петков: 9 седмици не можах да намеря истинска причина за съществуването на ДКК

0
32
Кирил Петков
Снимка: Министерство на икономиката

Доволен съм, че българският народ видя, че е възможно хора с воля и добър управленчески подход да защитават техните интереси от високите постове в държавата. И дори това да става за сметка на онези магнати, които са свикнали да живеят с парите на данъкоплатците. Това заяви служебният икономически министър Кирил Петков.

Пред „БНР“ той изрази готовността си да работи и помага на човека, който ще заеме неговия пост в постоянно правителство, за да има пълна и адекватна приемственост. Идеята е „тази инерция да продължи със същата скорост. Голямата ни надежда е да няма стъпка назад“.

Събраните знания и ценен опит, който е получил, бидейки в политиката, Петков каза, че ще използва занапред под една или друга форма, „за да бъдем гарант по някакъв начин“.

Единствената цел на всички усилия е „България има много по-голям потенциал“ в резултат от продължителната промяна. Всички от сегашния кабинет „със сигурност ще бъдем активни“, допълни още икономическият министър. 

Асен Василев бе определен категорично от Петков като „човекът, който направи най-добрия бюджет на страната в новата ни история“.

Време е икономическото министерство у нас да се превърне в двигател на икономическото развитие и да бъдат изкоренени из основа всички „несвойствени дейности с потенциал за кражби“.

„Ако съм една от онези частни фирми, които са свикнали да получават милиони, без да се труди, сигурно изглежда като хаос, наистина“, бе отговорът на Кирил Петков относно критиките на ГЕРБ за царящия хаос при работата на служебното правителство.

Министърът на икономиката разказа, че в продължение на 9 седмици не е успял да намери смислена причина за съществуването на Държавната консолидационна компания /ДКК/ и нейното преструктуриране. В нейно лице той по-скоро вижда „огромна черна дупка откъм контрол и прозрачност“ и „даване на празен чек, без конкуренция“.

Относно безумните ремонти на язовири със средства от ДКК, Петков упомена, че само 5 са пълните от общо 10 завършени язовира на стойност от 580 милиона лева. Цени, „които нямат нищо общо с пазарните“.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments