Как COVID-19 превърна текила бар и фитнес в църкви?

0
275
Сервитьор
Снимка: Pixabay

Собственик на текила бар пробва да миксира различни напитки, добавяйки един даш от „светия дух“ и съвсем резонно смени своя статут на „църква“.

За да избегне строгите ограничения, които задушават ресторантьорския бизнес, 34-годишният Джеймс Аспел, публикува снимки от официалното си заявление, с което се опитва да регистрира своя коктейл-бар „400 зайци – текила и мескал“ като официално място за религиозно поклонение.

Бившият бар в Нотингам, наречен вече в изпратения за одобрение формуляр „Църква на четиристотинте зайци“ се нуждае от хора, които да се регистрират и да заявят, че са част от неговата „религиозна“ доктрина. Нужно е да направят заявление пред „Nottinghamshire Live“, че могат да се отбележат като “вярващ заек“ или „преподобен на праведните зайци“, пишат от „New York Post“.

Аспел започва процесът по регистрацията почти на шега, но подбудите му са сериозни. Бизнесменът отчита противоепидемичните мерки като не дотам релевантни, но увери „Не правим това, за да обидим някого или да нарушим правилата“.

Твърде вероятно е сервирането на алкохол да остане тема табу, дори молбата му да бъде одобрена и барът да получи официално статут на църква. Въпреки това, Аспъл се надява, че преходът към новите условия ще бъде лесен и дори забавен.

Шот текила. Снимка: Pixbay.
Шот текила. Снимка: Pixbay.

Новината за новия бар, простете – църква, предизвика редица коментари в социалните мрежи. Оказва се, че пред вратите на храма стои тълпа от хора, чакащи нетърпеливо да отпият от „светената вода“.

„Единствената причина да започна да изповядвам някоя религия!“, сподели Лий Харисън, докато Ребека Баркър каза: „Искам да се поклоня в църквата на мескал.“

„Единствената религия, която ще ме направи вярващ.“, каза Кен Скот, предлагайки „надежди и молитви за вашето спасение и вкусни напитки“.

„Може просто да спестите 2020 г.“, каза Джордж Марода Филипс пред Аспел, докато Тери Джеймс Хейфийлд предположи, че барът с текила ще бъде „духовно място за изцеление със сигурност“.

Фитнес център пък в Полша се превърна в църква, за да заобиколи мерките, наложени от ограниченията на коронавируса.

Спортното учреждение добавя духовност към физическите тренировки в умела колаборация, даваща материален облик на максимата „Здрав дух в здраво тяло“.

Фитнес. Снимка: Pixbay.
Фитнес. Снимка: Pixbay.

Преправянето на фитнес залата в магазин и църква е единственият начин тя да остане отворена и да функционира що-годе нормално, информират от „Мen‘s health“. В публикацията във Facebook, мениджърът на Atlantic Sports, Марта Ямроз пише:

„Тъй като часовете по фитнес не могат да се провеждат, както обикновено, днес религиозният сбор на членовете на PN UNION започва в нашия клуб „Църква на здравото тяло“. Трудно е да се повярва? Всичко е възможно на този свят. Просветени Олек и Счигодна Гоша ви канят на специалните ни религиозни събития днес.“

В своя публикация в социалните мрежи, управителят на Атлантическия спортен и фитнес клуб в Краков, Полша обясни, че вместо да се фокусира върху фитнеса, сега смята да разработи магазин, където хората ще могат да изпробват уредите му.

Ямроз твърди, че решението да се ребрандира Atlantic Sports като църква е не само, за да поддържат здравето на спортуващите, но и за да осигури „оцеляването“ на спортната зала, както и да защити работните места.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments