Борис Георгиев успя да извоюва титла и на родното първенство по джудо

0
234
Борис Георгиев
Борис Георгиев на първото място. Снимка: Българска федерация по джудо

Борис Георгиев прибави и титла от държавния шампионат за мъже и жени, завършил в Пазарджик, информират от Българската федерация по джудо. Националът бе безапелационен при 100-килограмовите, като взе 5 победи, а на финала спечели срещу Петър Кандински от ЦСКА.

Само преди 10-ина дни състезателят на „Хаджи Димитър“ от Сливен постигна най-големият успех в кариерата си досега, като завоюва сребро на турнира от Големия шлем в Ташкент.

След травма на рамото успешно на татамито се върна и Георги Граматиков. Състезателят на “Локомотив” София стартира в по-горната за него категория до 90 килограма и стигна до титлата, като на финала победи съотборника си Емил Велков.

Снежина, сестрата на Георги, пък взе сребро при жените в категория до 57 килограма, като в решителната схватка отстъпи на съотборничката си от „Локомотив“ София Амели Гиюр.

Оспорван финал при мъжете имаше и при 60-килограмовите, в който Иван Петров (ЦСКА) се наложи над Горан Козарев (“Кодокан”, Пазарджик).

Младата ни надежда Анастасия Балабан (“Илинден”, София), европейска вицешампионка при кадетките от 2019 година, пък ликува в една от най-многобройните категории до 48 килограма, в която стартираха 24 състезателки.

Първа на стълбичката в категория до 52 килограма се качи и Габриела Димитрова (ЦСКА), сребърна медалистка от турнири за европейската купа при девойките.

Над всички в категория до 63 килограма бе и Лидия Брънчева (“Спортна академия ЦСКА“). Бронзовата медалистка от Евро 2019 за кадетки се наложи на финала над Йоана Манева (“Шун джудо”, София).

Победителка при 70-килограмовите стана играещият треньор на ЦСКА (София) Ваня Иванова след успех над Цветелина Маринова (“Чавдар”, Троян).

При тежките до 78 килограма триумфира Илина Стоянова (“Биоком“, Сливен), а в категория над 78 килограма ликува Габриела Гигова (“Локомотив”, София).

За призовите места спориха 379 джудисти от 34 клуба. Следващата надпревара ще бъде на 3 април в Пазарджик, когато е държавният личен шампионат за юноши и девойки.