6 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала за България

0
2209
Художествена гимнастика
Снимка: Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница, Facebook

Българските грации извоюяваха общо 9 медала за страната ни от Световната купа по художествена гимнастика в София. Това стана, след като златните ни момичета спечелиха първото място и във финала на обръчи и бухалки. По този начин възпитаничките на Весела Димитрова – Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Ерика Зафирова и Стефани Кирякова, приключват участието си в първия важен турнир за тази година на олимпийските игри с пълен златен комплект.

Припомняме, че вчера те поведоха в многобоя, а днес през деня спечелиха златото и за съчетанието с 5 топки. За него, те получиха 39,750 точки и се наредиха пред отборите на Япония и Азербайджан.

Същевременно индивидуалните гимнастички спечелиха още 6 медала. Боряна Калейн извоюва злато на обръч, бухалки и лента, сребро в многобоя и бронз на топка. Катрин Тасева пък се нареди трета с бухалки.