Зрелищни мачове и 29 гола в Шампионската лига

0
281
Шампионска лига резултати
Снимка: Фейсбук

Шампионска лига се завърна по начин, който само турнирът може. В първата част от мачовете от четвъртия кръг паднаха цели 29 гола, като попадения нямаше единствено в двубоя на „Камп Ноу“ между Барселона и Славия Прага.

В най-голяма атракция се превърна срещата между Челси и Аякс. До петата минута двата отбора си бяха разменили по един гол, след като Аякс излезе напред чрез автогол на Тами Ейбрахам, а Жоржиньо реализира дузпа. Куинси Промес (20′), автогол на Кепа (35′) и Дони ван де Беек (55′) дадоха солиден аванс на гостите. В 63-ата минута Сезар Аспиликуета върна едно попадение за Челси. Проблемите за „синовете на Господ“ станаха сериозни, тъй като в 68-ата минута за втори жълт картон бе изгонен защитника Дейли Блинд, а минута по-късно същото сполетя и колегата му в отбрана Жоел Велтман. Той спря с ръка изстрел на Калъм Хъдсън-Одой, което означаваше втори наказателен удар за Челси. Зад топката отново застана Жоржиньо и за втори път в мача изпрати топката зад Андре Онана. В 74-ата Курт Зума се извиси над всички при едно центриране от корнер, но ударът му срещна гредата. Рийс Джеймс обаче стигна първи до отклонената топка и я прати в мрежата за 4:4. Едва четири минути по-късно обратът можеше да пълен, но голът на Сезар Аспиликуета беше правилно отменен от системата за видео повторения. До края на срещата Аякс успя да удържи точката на Стамфорд Бридж, въпреки сериозния натиск, на който бяха поставени играчите на Ерик тен Хаг.

В друга незабравима среща се превърна двубоят от група F между Борусия Дортмунд и Интер, завършил 3:2 за немския отбор. Гостите изиграха страхотно първо полувреме, повеждайки с гол на Лаутаро Мартинез още в 5-ата минута. В 40-ата минута Матиас Весино вкара втори гол за нерадзурите и нещата за тях изглеждаха лесни до края.
През второто полувреме на „Сигнал Идуна Парк“ зрителите видяха коренно различна Борусия. В 51-ата минута Ашраф Хакими върна едно попадения за домакините, а в 64-ата минута Юлиан Брандт изравни резултата. Жълто-черните използваха натрупаната инерция и продължаваха да нападат. Това определено даде резултат и в 77-ата минута Ашраф Хакими взриви „Сигнал Идуна Парк“ с втория си гол в срещата. Така германците постигнаха пълен обрат и са с единия крак в следващата фаза на турнира.