Жълт код за опасни жеги в 14 области утре

НИМХ предупреждава за температури до 37 градуса

0
20
Горещо лято
Горещо лято. Снимка: Искра.бг
 

Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области на България. Това съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология на сайта на института. Предупреждението е за високи температури между 35 и 37 градуса.

Жълтият код важи за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Силистра, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково и Ямбол. От НИМХ съветват жителите на тези части от страната да бъдат внимателни.

Според предупреждението високите температури могат да създадат здравни проблеми за чувствителни и болни хора, както и за възрастни и деца. Утре времето ще бъде слънчево. След пладне над планините се очаква незначителна купеста облачност.

Ще духа слаб, а в източните райони до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 32 и 37 градуса, а в София — около 32 градуса.

Присъединете се към нашия Телеграм

Туристите по Северното Черноморие са с 35% по-малко през юни

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук