Вижте кои са шампионите от последното издание на PGI 4 и как стигнаха до победата

0
350
Всички участници на PGI 4
Всички участници на PGI 4. Снимка: Pro Grappling Invitational

Четвъртото издание на „Pro Grappling Invitational“ приключи след 14 оспорвани битки, които успяха да развълнуват всички истински фенове на бразилското джиу-джицу, граплинга и бойните спортове като цяло.

Първата провела се среща беше между Ивайло Симов („Боен Клуб Левски София“) и Деян Лапев („Twisted Jiu-Jitsu“), които играха по правилата на IBJJF за сини колани с кимоно. Срещата завърши с резултат от 4:0 в полза на Симов, който успя с лекота да стигне до победата.

Ивайло Симов и Деян Лапев

Вторият двубой изправи един срещу друг Павел Иванов („Бразилско джу-джицу Варна“) и Никола Митев („Боен Клуб Левски София“), победител от предното издание на PGI 3, по същите правила като първия мач с единствената разлика, че тук състезателите играха стил без кимоно. Борбата между двамата приключи с 4:0 в интерес на Павел, който е и златен медалист от „Rome International Open“.

Павел Иванов и Никола Митев

Третият организиран мач беше между Николай Широков („Martial Animals“) и Кристиян Кръстев („GF Team Bulgaria“). Двамата разиграха интересна схватка по правилата на IBJJF за сини и лилави колани, което им дава право да използват само прави ключове за време от 6 минути. Двубоят завърши в полза на Кристиян, който спечели категорично с 8:0. Той се раздаде до последно, а и освен това изглеждаше през цялото време абсолютно сигурен в играта си.

Кристиян Кръстев и Николай Широков

Четвъртата среща позволи на Мартин Иванов (СК „Бойни Спортове – Монтана“) и Борислав Михайлов („GF Team Bulgaria“) да премерят сили на татамито. Наблюдавахме динамичен старт с атака за триъгълник от Мартин. Начало, което го изведе до категоричната му победа с 14:0 след поредица от силни и успешни атаки.

Мартин Иванов и Борислав Михайлов

Петата среща изправи на тепиха Калоян Лулев („Боен Клуб Левски София“) и Ангел Младенов („ИПОН Благоевград“). И двамата в началото успяваха да спазват добра дистанция, за да наложат първи грипове, но Ангел взе битката с убедителния резултат от 10:0 без да остави своя противник да бележи нито една точка.

Калоян Лулев и Ангел Младенов

Шестата среща се състоя по правилата на ADCC за квалификации между Марио Братанов („Бразилско джу-джицу Варна“) и Димитър Василев („Martial Animals“), които стартираха със силна борба за захват, при която видяхме кой е по-силен, за да предприеме действия. В този двубой участниците играеха по-предпазливо, защото правилата са такива, че в първите 3 минути не се отсъждат точки. Точкуването започва във втората половина на мача, който завърши с 5:0 в полза на Марио след наложилото се удължаване на играта с допълнителни 3 минути.

Марио Братанов и Димитър Василев

Седмата битка беше между Мартин Атанасов („Бразилско джу-джицу Варна“) и Александър Янков („Рио Граплинг Пловдив“), който започна с доста агресивен старт. Борбата се проведе по правилата на кафевите колани, но се игра 6 минути по преценка на организаторите, с идеята да се получи по-интересен мач. Играчите имаха право на по-опасни ключове, така познатата четворка, и завършиха с резултат 3:0 в полза на Мартин.

Мартин Атанасов и Александър Янков

Осмият двубой направи възможен сблъсъка между Мартин Стоичков „Tiger Sport MMA“ и Велко Гюров „GF Team Bulgaria“. Мачът завърши с безспорната победа на Стоичков, който се наложи сигурно над своя противник и беляза 4:0.

Мартин Стоичков и Велко Гюров

Деветата разиграна схватка се състоя между Пламен-Калоян Тодоров („Shun Judo Club“) и Александър Николов („TWISTED JIU JITSU“), който взе и шампионското място с цели 8:0 точки, побеждавайки уверено с поредица от добре изиграни техники и финален събмишън.

Пламен-Калоян Тодоров и Александър Николов
Пламен-Калоян Тодоров и Александър Николов

Десетата среща привлече на татамито Емил Незиров („Tiger Sport MMA“) и Симеон Баталов („ИПОН Благоевград“). След редица ключове и от двамата експлозивни състезатели, Незиров завърши битката с душене минути преди края на контролното време.

Емил Незиров и Симеон Баталов

Единадесетият сблъсък изправи в определено експлозивна игра Хайм Мюд („TWISTED JIU JITSU“) и Борис Тонев („Боен Клуб Левски София“). Тук победата беше в ръцете на българския състезател, защото съдията наложи минус точка за наказание на гъвкавия холандец, който още в началото седна в гард. Нещо, което моментално носи отрицателни последствия на играча по установените правила.

Борис Тонев и Хайм Мюд

Дванадесетият мач беше един от най-дългоочакваните. Той се състоя между Леонид Тодоров („СК „Бойни Спортове – Монтана“) и Тодор Желязков („GF Team Bulgaria“). И двамата играчи се бориха достойно, използвайки не само прави ключове, но и такива на коленете и глезените. През по-голямата част и Тодоров, и Желязков ползваха в двубоя двоен захват, но Леонид все пак успя да бележи победа с 3:0.

Леонид Тодоров и Тодор Желязков

Тринадесетата битка завърши с резултат 1:0 заради направена грешка от страна на румънеца с черен колан Дину Букалет, който се изправи срещу Веселин Дуков („Dukov Team“). Дуков е познат на феновете на бойните спортове с агресивния си стил на игра за събмишъни. Получи се динамична и най-вече технична битка, която завърши с победа на Букалет след направен от него ключ на крака.

Дину Букалет и Веселин Дуков

Толкова очакваният реванш в категория 88 килограма между един от най-добрите ММА бойци в България – Владислав Кънчев („Tiger Sport MMA“) и медалиста от PGI 3 – The Absolute Division и европейски шампион без кимоно на IBJJF Даниел Евгениев („СК „Бойни Спортове – Монтана“) завърши с победа за Евгениев с резултат 4:1. Макар че и двамата показаха ожесточено желание за първото място, Даниел успя да се докаже като изключително спокоен и сигурен играч. Той атакуваше категорично и успяваше да запази баланс в моментите, в които Кънчев усилено опитваше да го събори на земята.