Станимир Беломъжев с две пети места от Европейското първенство в Русия

0
78
Беломъжев. Снимка: Bulgarian Orienteering Federation

Световният шампион по ски ориентиране от 2017 година Станимир Беломъжев се завърна вчера от Европейското първенство в Русия с две пети места, предаде „sportal.bg“.

Първите две позиции бяха завоювани от домакините. Със злато се окичи Сергей Горланов, а среброто бе завоювано от Владислав Киселев. Нашето момче се нареди на петото място, само на секунда от бронза, с който се сдобиха Котро от Финландия и Хейдмал от Норвегия с равно време.

Последният индивидуален старт бе дългата дистанция. Дължината на маршрута бе 30 км, а общата денивелация1000 м. Нашенецът поддържаше отлично темпо от началото до края и в част от моментите се надпреварваше за второ и трето място.

Със стартовете от Европейския шампионат приключи и надпреварата за Световната купа.

Българинът завърши в топ 10. Това стана с актив от 143 точки в крайното класиране. Той и старши треньорът на Националния отбор, баща му Иван Беломъжев са много доволни от представянето.