СК „Шуменска крепост“ спечели отборната купа в Държавното първенство по кикбокс в стил лоу кик

0
95
СК "Шуменска крепост"
Снимка: Българска конфедерация по кикбокс и муай тай

Кикбоксьорите на СК “Шуменска крепост” станаха отборни победители
на държавното първенство в стил лоу кик, което се проведе във Варна. Състезанието бе първо в новата многофункционална спортна зала в Район „Владислав Варненчик“. В надпреварата се включиха 244 състезатели от 42 клуба от цялата страна.

На един ринг в последния ден се изиграха 60 финала във всичките шест възрастови групи от деца 9-10 години до мъже и жени.

Възпитаниците на треньора на клуб “Шуменска крепост” (Шумен) Галин Методиев
взеха отборната купа след като спечелиха 10 златни, 5 сребърни и 5 бронзови отличия. За първи път наградата, която се връчи на победителите, беше авторска изработка със специално инкрустирано лого на кикбокса.

Втори отборно станаха представителите на „Боил“ (Варна) с треньор Красимир
Кирилов. След изключително оспорвани битки на ринга варненският клуб се нареди на призовата позиция със спечелени 6 златни, 3 сребърни и 6 бронзови отличия.

На трето място отборно се класира домакина на това състезание спортен клуб
„Вокил“ с треньор Петър Петров и спечелени 5 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медали.

Страхотно представяне в кат. до 33 кг. направи синът на председателя на Българска Конфедерация по кикбокс и муай тай – Георги Димов, който беше обявен за най-техничен състезател при 9-10 годишните. Освен златния медал Георги взе и купата за най-техничен състезател в тази възрастова група.

След 10 годишно отсъствие от залата и ринга световната ни шампионка по кикбокс от 1993 г. в Будапеща Унгария – Снежанка Димитрова се завърна в семейството на бойния спорт и взе съдийски лиценз.

Снежанка Димитрова освен световен шампион е и с Европейска титла при професионалистите от 1993г. при жените до 54 кг и заслужил майстор на спорта. Във Варна тя получи своята съдийска карта заедно с още десет други съдии, които успешно положиха своя практически изпит.

Купа за най-добър съдия на ринга получи Марио Иванов, а неговия колега Радослав Петров бе отличен за най-добър страничен рефер.

Ръководството на федерацията отличи за най-техничен състезател на целия шампионат кикбоксьорът от спортен клуб “Вокил” (Варна) Виктор Ненков, който стана победител във възраст 13-14 г. стил лоу кик.

Много добри срещи при дамите направи състезателката на спортен клуб “Патриот” (Дупница) Алисия Сусанина. 15-годишната възпитаничка на треньора Кирил Чакъров спечели златния медал в категория до 60 килограма след две категорични победи, постигнати с нокаут (КО) само 20 секунди след началото на двубоите.

Миналият месец стана ясно, че България вече ще има представител в борда на
директорите на WAKO Europe Kickboxing. Това е треньорът на СК „Стар тиим“ Иван Георгиев, който  стана част от екипа на избрания с пълно единодушие президент на Европейската федерация по кикбокс Ищван Кирали (Унгария).

Надпреварата във Варна бе последна проверка за състезателите в стил лоу кик, които ще представят България на предстоящите Световно и Европейско първенства.