Отлично начало за Каменова и Мехмедова на международен боксов турнир

0
41
Бокс
Бокс. Снимка: БФ Бокс

Светлана Каменова и Аслъхан Мехмедова започнаха по отличен начин участието си в 37-то издание на международния турнир „Феликс Щам“ в Полша, съобщиха от БФ Бокс. Под ръководството на Борислав Георгиев и Роман Цветков националките ни постигнаха убедителни победи и се класираха за следващия етап.

В категория до 57 килограма бронзовата медалистка от световното първенство в Ню Делхи Светлана Каменова не остави шанс на хърватката Дея Болнача. Българката установи пълен контрол на ринга и бе категорична в представянето си по пътя към победата. В сряда Светлана ще се изправи на четвъртфинал срещу Махзати Агамалиева /Азербайджан/.

На полуфинал и с минимум бронзов медал вече е Аслъхан Мехмедова. В категория до 60 килограма тя се справи с австралийката Тина Рахими. Националката ни успя да наложи волята си в здрав мач и в четвъртък ще боксира с Алесия Месиано за място на финал. Италианката е бронзова медалистка от Световното първенство в Истанбул миналата година.

В сряда ни очакват още три мача с българско участие. В категория до 50 килограма Златислава Чуканова ще срещне Анахаим Исмаилова /Азербайджан/, а Венелина Поптолева ще боксира с Васила Лъкадири /Франция/. Носителката на Купа „Странджа“ Станимира Петрова /54 кг/ пък ще се изправи срещу местната звезда Сандра Драбик, която победи на финала в София през февруари.