0
141
ВК Нефтохимик
Снимка: Фейсбук

Волейболният Нефтохимик надделя с 3:0 при гостуването си на Черно Море (Варна) и поведе колоната в Суперлигата. Бургазлии бяха абсолютно категорични и в трите гейма, печелейки ги съответно с 25:20, 25:22 и 25:20.

В зала „Христо Борисов“ домакините използваха подкрепата на публиката, благодарение на което на няколко пъти повеждаха в първия гейм. След няколко смени на водачеството, Нефтохимик вдигна оборотите и убедително затвори първата част.

Във втория гейм „моряците“ бяха напред в резултата до средата му. Тук двубоят тръгна точка за точка и при 22:21 гостите поведоха. До края на частта те не допуснаха изненади и се поздравиха с успеха в гейма.

Набраната инерция позволи на гостите да доминират и в третия гейм. В него шампионите нямаха особени трудности и играчите на Николай Желязков записаха пета поредна победа.

В следващия кръг Нефтохимик приема Марек Юнион-Ивкони, а двубоят е на 15 ноември от 18:00 часа в бургаската зала „Младост“.