Нефтохимик разгроми Странджа Агрокорн 2022 с 7-0 в Бургас

0
241
ФК Нефтохимик
ФК Нефтохимик. Снимка: ФК Нефтохимик

Нефтохимик записа поредната си убедителна победа в първенството на АОГ Бургас, след като разгроми отбора на Странджа Агрокорн 2022 /Средец/ с 7-0 на своя стадион в бургаския к-с „Изгрев“. Домакините демонстрираха тотално превъзходство през целия мач, като рядко позволяваха на гостите да преминават в тяхната половина на терена.

Головата феерия започна още в петата минута, когато Илчев откри резултата с глава. Следващите три гола паднаха в бурен интервал от пет минути между 25-та и 30-та минута. Младият талант, роден през 2007 година, Денис Токмак се разписа след асистенция от Исмаилов, последван от Славов с глава след корнер и Атанасов, който също вкара с глава за 4-0.

През второто полувреме треньорът Станислав Жеков направи ротации, пускайки на терена някои от по-младите и възстановени след боледуване играчи. В този период Михаил Мирошник, пропуснал началото на сезона поради контузия, блесна с два гола, а Денис Токмак добави още един за крайното 7-0.

Този резултат подчертава дълбочината и качеството на състава на Нефтохимик, които се оказаха неудържими за своите съперници от Средец и отправят сериозно предизвикателство за останалите отбори в лигата.

Футболен клуб „Звездичка“ с най-много отпуснати средства за развитие?