0
43
Национален отбор на България
Национален отбор на България. Снимка: БФС

Националният отбор на България записа разгромна победа в първия мач под ръководството на новия селекционер Младен Кърстаич. На стадион „Лудогорец Арена“ в Разград младият ни тим надделя над Гибралтар с 5:1, като имаше възможност да направи резултата още по-изразителен.

В дебюта си сръбският специалист заложи на нова система с трима централни бранители – Валентин Антов, Петко Христов и Антон Недялков, които действаха пред вратаря Наумов. По двата фланга Кърстаич заложи на Иван Турицов и на младия Марин Петков; в центъра на терена стартираха Илия Груев, Филип Кръстев и Илиян Стефанов, а в нападение – Радослав Кирилов и капитанът Кирил Десподов.

Още от самото начало България натика съперника в неговата половина и създаде голям брой положения, които обаче не доведоха до откриване на резултата. В средата на първото полувреме нашите все пак отбелязаха – Валентин Антов засече с глава след изпълнение на ъглов удар и откри сметката си с екипа на България. Едва три минути по-късно обаче гостите изненадващо изравниха чрез Рой Чиполина след ново статично положение. Попадението не смути нашите, които продължиха да атакуват агресивно и отново излязоха напред в резултата девет минути преди почивката, когато Кирил Десподов завърши хубав пробив на Стефанов.

След подновяването на играта тоталното игрово превъзходство на „лъвовете“ се материализира – първо Радослав Кирилов с мощен удар направи 3:1, а малко след това Илиян Стефанов с глава вкара четвърти гол. Девет минути преди края и дебютантът Марин Петков увенча добрата си игра с красиво попадение, с което оформи крайното 5:1.

С тази победа България събра шест точки в групата си от турнира УЕФА Лига на нациите. На 26 септември нашите момчета гостуват на Северна Македония в директен сблъсък за второто място в групата.