435
Кристиян Дойчев
Снимка: Българска карате киокушин федерация

Кристиян Дойчев получи два приза от годишните награди на Националната асоциацията на бойните спортове.

Националът по карате киокушин бе отличен със „Златен пояс“ само няколко дни след като спечели сребърен медал от Световното първенство в Казахстан. Церемонията по награждаването бе на 15 декември, като се проведе в София. Наградени бяха най-добрите състезатели и треньори за годината.

Всяка федерация отличи фаворитите си, а освен „Златен пояс“ Кристиян спечели и приза за спортист на годината от Българската карате киокушин федерация. Ия Костова стана победител при дамите, а за най-добър треньор бе определен Живко Андреев.

Призьорите получиха наградите си от шихан Асен Асенов, който е част от Управителния съвет на БККФ.

23-годишният Кристиян Дойчев изпраща най-силната си година при мъжете. През 2019 той спечели Европейското първенство по киокушин в Португалия, както и първото издание на Световната Супер лига по киокушин в Сидни. Във финала Дойчев победи местния шампион Хамид Занди.

Кристиян благодари на БККФ и изрази радостта си, че е трудът му се отплаща. Той заяви категорично, че родните бойци са на световно ниво.