Измама с направления! Лекари от Пловдив и Асеновград разследвани от прокуратурата

Провеждат се разпити, претърсвания и предстоят експертизи

0
1044
Брифинг по случая с измамата в Пловдив
Брифинг по случая с измамата в Пловдив. Снимка: Прокуратура

Днес с постановление на Районна прокуратура-Пловдив като обвиняеми са привлечени 59-годишният З. Д., 39-годишният В.Н., 67-годишният А.Б., 66-годишният А.К., 64-годишният Н.С., 50-годишният Е.П. и 59-годишният П.П. за това, че в периода от 1 януари 2023 г. до 31 декември 2024 г. в Пловдив и Асеновград, са използвали документи с невярно съдържание при издаване и отчитане на направления за медицински изследвания, които не са били реализирани – престъпление по чл. 212, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Обвиняемите са лекари с практики в Пловдив и областта. Установено е, че те са издали общо 1883 направления за медицински изследвания за микробиология и паразитология, които са били отчитани от медицински център в Асеновград, но без реално да са извършвани, за което са получавани средства от НЗОК. Един от обвиняемите е управител на медицинския център, в който се е намирала лабораторията.

По досъдебното производство се извършват действия по разследването – разпити на свидетели, претърсвания и изземвания на адреси, предстои назначаване на експертизи и др.

Подробности по случая бяха представени днес на съвместен брифинг на Районна прокуратура-Пловдив и ОДМВР-Пловдив, в който участваха Петър Петров, районен прокурор, ст. комисар Станимир Калоферов, директор на ОД на МВР-Пловдив, Димитър Костов, прокурор, и комисар Георги Боюклиев, началник на отдел „Икономическа полиция“ към ОД на МВР-Пловдив.

Присъединете се към нашия Телеграм

Вкус като от кухнята на баба! Рецепта за златист пай с коприва и сирене

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments