„Да, България“ алармира: „Възраждане“ планира безредици, а ГЕРБ мълчи и прикрива

Четирима депутати без свален имунитет – обвинения за саботаж на реда и правовия ред

0
52
Ивайло Мирчев
Ивайло Мирчев. Снимак: НС

„Да, България“ призова МВР и мандатоносителя на управлението ГЕРБ да не допускат безредици на организираното от „Възраждане“ в петък събитие в София. Насроченият и разгласяван чрез реклама в националните медии дебат в зала 1 на НДК за еврото се оказа, че ще се превърне в нещо много повече от дискусия, защото тази сутрин в свой пост във Facebook, а после и от трибуната на парламента Костадин Костадинов заяви, че ще призове хората след като излязат от залата „да възстановят реда и законността в страната“.

В същото време и тази седмица в дневния ред на Народното събрание не влезе точката за имунитетите на четирима депутати от „Възраждане“ за участието им в погрома през февруари на сградата на Европейската комисия в София. По думите на съпредседателя на „Да, България“ Ивайло Мирчев пред медиите в кулоарите на парламента, ГЕРБ както миналата, така и тази седмица покрива депутатите от „Възраждане“, срещу които има изключително сериозни данни за извършено престъпление в рамките на разследването и имунитетите им трябва да бъдат взети.

„Ние остро се противопоставяме на това и няма да приемем тези двойни игри. От една страна ГЕРБ се борят за еврозоната, от друга страна пазят имунитетите на руските проксита и партньори на Путиновата партия в България. Нещо повече, позволяват от трибуната на Народното събрание да се говори за метеж, да се говори за безредици, защото очевидно това е планът на „Възраждане“ да се случи в петък. Призоваваме МВР, призоваваме ГЕРБ, призоваваме всички, от които това зависи, да бъде осигурен редът и органите на властта, полицията да си свършат работата и да не се позволяват безредици в петък. Защото отговорността ще тежи на ГЕРБ, както поругаването на сградата на ЕК тежи на съвестта на ГЕРБ“, заяви Ивайло Мирчев.

Присъединете се към нашия Телеграм

София под блокада: До 12:00 часа днес без градски транспорт заради мащабен протест!

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments