България U17 загуби във втория си мач от Евро 2022

0
51
Футбол
Футбол. Снимка: БФС

Българският юношески национален отбор до 17 години допусна поражение с 0:4 от един от фаворитите на Евро 2022 Франция, съобщиха от Българския футболен съюз /БФС/. За съжаление загубата сложи край на мечтите на “лъвчетата” за класиране във фазата на директните елиминации. Все пак в неделя, 22-и май, момчетата на Йордан Петков ще се опитат да постигнат първа българска победа на еврофинали в тази възрастова група, като техен съперник ще бъде съставът на Полша.

Срещу Франция Йордан Петков направи една промяна в сравнение с първата среща с Нидерландия, като гласува доверие на Неджиб Хаджа на мястото на Петър Кирев. Първият половин час игра премина без голове, но тогава Тел изскочи на стрелкова позиция и откри резултата в полза на французите. Отново той удвои аванса на “петлите” непосредствено преди почивката.

След подновяването на играта българският тим направи всичко по силите си да стигне до попадение, но за съжаление остана в намален състав в заключителните минути на срещата, когато за втори жълт картон играта преждевременно напусна Роберто Райчев. Французите се възползваха от численото си превъзходство и отбелязаха два нови гола чрез Аики и Заир Емери.

В другия мач от Група B, в която е и България, отборът на Нидерландия победи с 2:1 Полша.