България спечели отборната титла от Балканския шампионат по мотоциклетизъм

0
74
Моторист
Моторист. Снимка: Pixabay

Българските пистови състезатели спечелиха отборната титла от Балканския шампионат racing за този сезон. Те събраха над 1000 точки и изпревариха съставите на Румъния и Турция с огромна преднина.

Пилотите ни записаха и едно второ място в индивидуалната надпревара – Мартин Чой от Еко BMW МС77 рейсинг тийм с БМВ в клас Супербайк, както и три трети места – за Милен Георгиев от СБ мото рейсинг тийм с Ямаха в Супербайк, Ангел Траков от АИТ рейсинг тийм с Ямаха във F600 и Цветелин Пенчев от МК Боляри със Сузуки.

Мартин Чой се бори до последно за шампионската титла в Супербайк, но инцидент още в първата обиколка го прати назад в класирането в последния старт за годината. Победата грабна Милен Георгиев от СБ мото рейсинг тийм, който записа и най-бърза обиколка. Същата беше ситуацията и в двубоя между Ангел Траков и Муамар Каракая от Турция във F600, като заради инцидент по време на тренировката за време Траков започна с резервния си мотор, за да вземе максимум точки за класирането.

В същия клас Аспарух Йорданов направи отлично състезание на Серес, като завърши на II и III място събота и неделя. Във F1000 Цветелин Пенчев успя да запази преднината в класирането си пред Слободан Ивчевски от Северна Македония и завърши на подиума за годината.