България на второ място по медали на Европейското по бокс

0
36
Бокс
Бокс. Снимка: БФ Бокс

Българските боксьори постигнаха страхотен успех на Европейското първенство за мъже и жени до 22 години в Будва, съобщиха от БФ Бокс.

Националите ни заеха второ място в крайното класиране по медали на шампионата в Черна гора. Съставът, воден от Жоел Арате и Валентин Поптолев, спечели една титла, две сребърни и едно бронзово отличие на ринга през изминалата седмица.

На върха на Стария континент стъпи Радослав Росенов /60 кг/. Втори се наредиха Ергюнал Себахтин /48 кг/ и Ясен Радев /54 кг/, а Уилиам Чолов /75 кг/ зае трето място. Представянето им качи България на втора позиция в класирането по медали при мъжете. Със същия актив са боксьорите на Азербайджан, а пред нашите момчета е единствено Русия /5-4-1/.

Успехът е голям предвид и факта, че националите отидоха със седем състезатели, като Кирил Борисов /+92 кг/ загуби на четвъртфинал и зае пета позиция в категорията.

Общо 20 страни излъчиха медалисти на шампионата. Европейското първенство в Будва бе и с парични премии. Златото носи 8 хиляди долара, второто място – 4 000 долара, третата позиция е оценена на 2 000, а петата – на 1 000.