Жълт код за опасно горещо време е обявен за утре в 14 области на България. Това съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология на сайта на института. Предупреждението е за високи температури между 35 и 37 градуса.
Жълтият код важи за областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Велико Търново, Русе, Силистра, Кюстендил, Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Хасково и Ямбол. От НИМХ съветват жителите на тези части от страната да бъдат внимателни.
Според предупреждението високите температури могат да създадат здравни проблеми за чувствителни и болни хора, както и за възрастни и деца. Утре времето ще бъде слънчево. След пладне над планините се очаква незначителна купеста облачност.
Ще духа слаб, а в източните райони до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 32 и 37 градуса, а в София — около 32 градуса.
Присъединете се към нашия Телеграм
Туристите по Северното Черноморие са с 35% по-малко през юни





