Лъже ли ни МВР при отчитането на умрели и загинали при ПТП?

Диана Русинова подчерта, че само тази нощ са загинали трима души при катастрофи в България

0
595
Катастрофата край Малко Търново
Катастрофата край Малко Търново. Снимка: ОДМВР-Бургас

„За последните 30 дни има 31 загинали. 556 са били ранени. Иначе всички институции отчитат “успех” при овладяването на проблема с пътнотранспортния травматизъм.“

Това написа в социалната мрежа Facebook пътният експерт Диана Русинова. Тя е категорична, че МВР прави полузаконна манипулация на данните и това не е нова тенденция, а се прилага от години: 

„Успехът се дължи главно на една полузаконна манипулация, която МВР извършва от години. Направили са си собствени вътрешни правила за регистриране, отчет и анализ на пътнотранспортните произшествия. Този документ им позволява да изключват от статистиката определени катастрофи с починали или ранени.

Спомняте ли си украинският автобус при Малко Търново (път I-9), където загинаха двама. Оказа се, че този пътен инцидент вече е изваден от статистиката и двамата умрели не фигурират в общата бройка.

Официалната статистика
Официалната статистика. Снимка: Диана Русинова, Facebook

С грешни и манипулирани данни МВР бори най-сериозния проблем в България, който коства стотици животи годишно.“

Присъединете се към нашия Телеграм

Жена помете с колата си посред бял ден в Старозагорско майка с детска количка

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук