Ремонтират пътя между Бургас и квартал „Сарафово“ до края на месец юли

6
2093
Път Бургас-Сарафово
Път Бургас-Сарафово. Снимка: Искра.бг

От тази седмица започва ремонт на пътя между Бургас и квартал „Сарафово“ в участъка между пътния възел тип „Тромпет“ на Северния обход до Гробищния парк. От Община Бургас обясняват, че рехабилитацията на пътната отсечка започва в началото на летния сезон, тъй като сега бе осигурено необходимото финансиране от страна на държавата.

Ремонт
Отсечката, която ще се ремонтира

Първоначално ремонтните дейности ще се извършват в платното от страната на Гробищния парк – по посока от квартал „Сарафово“ към Бургас. По тази причина от 09:00 часа на 12 юни – сряда, ще бъде въведена временна организация на движението в района.

Автомобилите, идващи от Бургас, ще се движат в двете ленти еднопосочно от кръговото кръстовище на бул. „Димитър Димов“ и ул. „Транспортна“ – при Гробищния парк, в посока „Сарафово“.

Пътуващите от „Сарафово“ към центъра на Бургас ще преминават по пътния възел тип „Тромпет“ и новоизградения участък от Северния обход на града, след което ще се включват към път I-6 „София – Бургас“.

Ремонтните дейности на пътя Бургас – квартал „Сарафово“ включват преасфалтиране на трасето, полагане на пътна маркировка и монтиране на нови осветителни стълбове. След като приключат дейностите по ремонта на трасето в посока от „Сарафово“ към Бургас, ще започне обновяване на платното в обраната посока.

Според първоначалните планове цялостната рехабилитацията на пътната отсечка ще продължи около месец и половина.

Как се отразява необичайно топлата вода в Черно море на риболова в началото на юни?

6 Коментари

  1. Пътят между Бургас и Сарафово явно бърка в жлъчката на тая община щото вече повече от десетилетие се правят частични кърпежи, издържащи година и положението става от зле по-зле с всяка изминала…. В момента заложените отсечки за ремонт са леко казано неадекватни – доколко виждам едната отсечка е новия вече обход, което е странно, нали е нов път?? Изходът след лукойл добре ама там са едни 30-40 м за ремонт. Какво правим с пътя Сарафово – Бургас след завоя на летището? Там е най-критичният участък и от двете посоки, такива вълни у дупки няма и в морето, скоро някой камион или автобус ще се обърне и пак няма да го оправят. Миналата година ремонтираха няколко стотин метра и точно когато започва лошият път и приключиха ремонта. Това за мен е неадекватна политика. Щом 10 км път не можеш да го оправиш генерално за каква адекватна политика говорим? И това не е път само за бургазлии и сарафовци! Това е главният път за летището (или щом летището вече е полуумряло дай и пътя да зарежем), главният път за Поморие Несебър и Слънчев бряг, където туристите лятото надхвърлят половин милион души. Всички от там минават не от другаде! С този път язък за Северния обход, който между другото и в двата му края има нечовешки дупки за посрещане и чао. И всичко това на фона на новия път за Слъчнев бряг, който го правиха адски много изпълнители и който няма и една забележка, най-хубавият път в областта, вече повече от 4 години нито една пукнатина, нито едно място, което да задържа вода при бури и никакви тапи в най-горещите и отпускарски месеци. Как пък не се разбраха пътят между Сарафово и Бургас да попадне в тия проекти…..

  2. Кога Бургаския кмет ще оправи детелината ПАРОДИЯ която разпределя движението-Бургас/Каблешково/Сарафово/Солниците? Жителите на кварталите Сарафово,Ч.море,Рудник,на Каблешково и т.н. ако решат да посетят лугата на солниците,за да се върнат по населените си места трябва до отидат на колелото до Бургас за да се върнат обратно! Никъде по света няма такава ДЕТЕЛИНА-ПАРОДИЯ,без обратен излаз! Ако въпросния кмет е жител на тези квартали дали ще му е удобно,нека каже!?

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук