Полицията в Лом установи 46-годишен мъж, упражнявал постоянен физически и психически тормоз над своята 37-годишна съпруга. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.
Жената е заявила, че повече от година е била подлагана на системен тормоз и често е била заключвана в семейното жилище. Полицаите незабавно са предприели действия по Закона за защита от домашното насилие, като са попълнени необходимите документи и приложения, удостоверяващи данните за извършеното насилие.
Мъжът е настанен за лечение в Психиатричното отделение на общинската болница „Свети Николай Чудотворец“ в Лом. По случая е образувано досъдебно производство.
В областта е регистриран и втори случай на домашно насилие. Мъж на 44 години от Монтана е отправил заплаха за убийство към 36-годишна жена в района на автогарата в града. След подаден сигнал на място са пристигнали полицаи, които са установили, че става въпрос за престъпление, извършено в условията на домашно насилие. Разпитани са свидетели, а по случая също е образувано досъдебно производство.
От ОДМВР-Монтана съобщиха за БТА, че през 2025 г. в областта са образувани 56 досъдебни производства за престъпления, извършени в условията на домашно насилие. От тях 30 са за нанесени телесни повреди, 15 – за закани, едно – за противозаконно лишаване от свобода, две – за принуда, седем – за неизпълнение на съдебна заповед за защита и едно – за повторно неизпълнение. През първите пет месеца на тази година са образувани 15 досъдебни производства – девет за телесни повреди, четири за закани и две за неизпълнение на заповед за защита.
Присъединете се към нашия Телеграм


