0
25
Футбол
Снимка: Wikimedia commons

В последния мач от 19-ия кръг на английското първенство по футбол Манчестър Юнайтед се изправи срещу Астън Вила и създаде напрежение и вълнение на стадиона със своя впечатляващ обрат за победа с резултат 3:2. Този мач бе пълен с интрига и неочаквани преврати на събитията, като в крайна сметка „червените дяволи“ постигнаха победата.

Астън Вила започна мача като вкара първите два удара към вратата на Манчестър Юнайтед. В 21-та минута Джон Макгин изпрати точен център, но изненадващо гостите успяха да заблудят играчите на Юнайтед и вратаря Андре Онана, който допусна необичайно гол. Това беше първият гол на мача и донесе предимство на Астън Вила.

Само пет минути по-късно Клеман Ленгле използва центриране от ъглов удар, който стигна далечната греда и свали топката пред Леандер Дендокер, който я вкара във вратата на Манчестър Юнайтед. С този гол, Астън Вила вече имаше водачество от 2:0, като стана ясно, че Манчестър Юнайтед трябва да се бори сериозно, ако иска да остане в мача.

Обаче „червените дяволи“ не се предаваха и започнаха своя обрат. Расмус Хьойлунд отбеляза първото си попадение във Висшата лига, намалявайки резултата до 2:1. След този гол Манчестър Юнайтед продължи да настъпва.

Алехандро Гарначо се превърна в герой за „червените дяволи“, като реализира два гола и обърна резултата в полза на Манчестър Юнайтед. С пълния обрат и резултат 3:2 в полза на домакините, феновете на „червените дяволи“ изпълниха стадиона с радост и възторженост.

С тази победа Манчестър Юнайтед се изкачи на шестата позиция в класирането на Висшата лига с три точки зад градския съперник Манчестър Сити, който има 8 пасив от лидера и два мача по-малко. Астън Вила, въпреки загубата, остана на трето място с една точка зад Арсенал и три точки зад Ливърпул.

Този мач бе един от многото вълнуващи моменти в света на футбола и доказателство, че в английската Висша лига винаги се случват неочаквани и емоционални събития.