Жестоко нападение в Стара Загора: Младежи пратиха възрастен мъж в болница

Районната прокуратура наблюдава досъдебно производство за причинена средна телесна повреда

0
145
Линейка
Линейка. Снимка: Искра.бг, Архив

Районна прокуратура-Стара Загора наблюдава досъдебно производство за това, че на 17.06.2026 г. в Стара Загора е причинена средна телесна повреда на 72-годишен мъж – престъпление по чл. 129 ал. 1 вр. ал. 2 от Наказателния кодекс.

На 17.06.2026 г. около 14:30 ч. на тел. 112 е бил получен сигнал за пострадал от побой възрастен мъж, който се намирал в безпомощно състояние близо до жилищен блок в Стара Загора. Пристигналите на място полицейски служители установили, че той е на 72 г. и е бил нападнат от четирима непознати младежи. Те го напръскали със спрей и изритали в гърба, при което мъжът загубил равновесие и паднал на земята.

Пострадалият е бил настанен в болница с причинена фрактура. При проведени оперативно-издирвателни действия е установено, че извършители на деянието са четирима непълнолетни момчета на възраст от 14 до 17 г. Те са били задържани за срок до 24 часа по Закона за МВР. Предстои Районна прокуратура-Стара Загора да им повдигне обвинения за причиняване на средна телесна повреда по хулигански подбуди.

По досъдебното производство са извършени множество действия по разследването – разпити на свидетели, изискана е медицинска документация, приобщени са писмени доказателства и др.

Присъединете се към нашия Телеграм

https://www.iskra.bg/hotelierite-otvarnaha-na-kritikite-ne-trupame-ogromni-pechalbi-ot-naduti-tseni/ 

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук