0
33
Волейбол
Волейбол. Снимка: Pixabay

Женският национален отбор на България по волейбол записа втора поредна победа над Чехия в серията от контролни срещи между двете страни. След 4:0 в първия мач, снощи българският състав постигна успех с 3:1 /25:21, 21:25, 28:26, 25:20/.

Двубоите, които са част от подготовката за стартиращото другата седмица Европейско първенство, се състоят в столичната зала „Христо Ботев“. Първите два бяха закрити за фенове и медии, но последният е със свободен вход, информираха от официалния сайт на БФ Волейбол.

Селекционерът Лоренцо Мичели даде шанс на състезателките, които получават по-малко игрово време в официалните мачове. С изключение на последния гейм, мачът бе по-оспорван от първата проверка. България взе първата част с 25:21, а при същия резултат съперникът изравни във втората. В нея българките водеха до средата ѝ, но Чехия направи обрат за 17:18 след грешка на български сервис и успя дори да поведе с 5 точки /19:25/. Третият гейм бе най-равностоен и буквално бе точка за точка, като трябваше да се определи с допълнителни /28:26/. По лесно им бе на „лъвиците“ в следващия период, който поддържаха разлика и успяха да затворят срещата след 25:20.

Двубоят днес е при свободен вход за зрители с начало от 17:00 часа.

Проверките на България срещу Чехия са последните преди Европейското първенство /15 август–3 септември/. Тимът ни е в група с отборите на Хърватия, Босна и Херцеговина, Румъния, Швейцария и домакина Италия.