„Юнайтед“ ще се надяват на чудо след загубата от ПСЖ

0
114
Килиан Мбапе. Снимка: wikimedia commons

„Манчестър Юнайтед“ ще трябва да постигнат истинско чудо, за да запазят жива кампанията си в Шамионската лига, след като бяха победени от ПСЖ на „Олд Трафорд“.

Головете от второто полувреме на Преснел Кимпембе и Килиан Мбапе осигуриха победа на френските шампиони, а Пол Погба беше изгонен за два жълти картона.

Възраждането на „Юнайтед“ с 10 победи в 11 мача под ръководството на междинния мениджър Оле Гунар Солскяер предизвика надежди, че това ще е нощта, в която те могат да си върнат мястото в европейския елит.

Вместо това, те бяха тотално превъзхождани от ПСЖ, за да претърпят първото си европейско поражение като домакин с повече от един гол и сега ще трябва да произведат нещо забележително в Париж на 6 март, за да имат шанс да достигнат четвъртфиналите на Шампионската лига.

Първото полувреме премина в битка в средата на терена и тактическо надлъгване между двата тима. ПСЖ беше прибран и организиран в своята половина, разчитащ на контраатаки. От своя страна „Юнайтед“ беше без характерната скорост в предни позиции, а в средата на терена не успя да отговори на добрите действия на гостите.

Втората част започна с отличен шанс за парижани. В 53-ата минута Мбапе можеше да се разпише след подаване на Кимпембе, но изстрелът му беше спасен от Давид де Хеа.

Все пак гостите от Франция откриха при последвалия корнер. Ди Мария центрира с левия крак, а връхлитащият на втората греда Кимпембе остана непокрит и с левия крак засече в мрежата на Де Хеа – 0:1. Седем минути, след като откриха резултата, парижани нанесоха нов голям удар по амбициите на „Юнайтед“ с второ попадение.

В другият мач от програмата на осминафиналите „Рома“ победи „Порто“ с 2:1 на „Олимпико“. Головете за „вълците“ от Рим вкара Николас Дзаниоло в 70-ата и 76-ата минута. За „Порто“ точен беше Адриан в 79-ата.