Янаки Милев загуби финала на международен турнир по тенис в Пазарджик

0
91
Янаки Милев
Янаки Милев. Снимка: БФ Тенис

Българският тенисист Янаки Милев претърпя загуба във финалната среща на международния турнир за мъже от веригата на Световната федерация ITF в Пазарджик. Общият награден фонд на състезанието е 25 000 лева, предава „БТА“.

19-годишният Милев отстъпи пред французина Клеман Табюр, който бе втори поставен в схемата, с 2:6, 6:3, 2:6 в мач. Битката между двамата продължи два часа и две минути.

Българският тенис талант се държеше до 2:2 в първия сет, но французинът взе четири последователни гейма и спечели с 6:2. Във втората част Милев изостана с 2:3, но направи страхотен обрат до 6:3 и изравни резултата.

Табюр започна много по-добре в решителния трети сет, като бързо натрупа преднина с 4:0, след което нямаше проблеми да стигне до 6:2 в своя полза и да спечели финалната среща.