Волейболистките победиха пак Чехия и заминават на европейско

0
52
Волейбол
Волейбол. Снимка: БФ Волейбол

Женският национален отбор на България завърши с успех контролите си преди европейското първенство, което стартира след няколко дни. Като част от програмата си за подготовка тимът, воден от Лоренцо Мичели, имаше планирани контроли в три поредни дни срещу Чехия. И последната от тях бе с категоричен успех за българките.

В среща, отворена за фенове и медии в столичната зала „Христо Ботев“, България победи с 3:0. Двата треньорски щаба решиха отново да се играе и четвърти гейм, който също бе категорично за нас – 25:13. Така България завърши серията си от контроли срещу Чехия с три победи, 11 спечелени гейма и само 1 загубен. Отборът получи ден почивка, а отпътуването за Италия е на 14 август.

България е в Група В, която ще се играе четири италиански града – Верона, Монца, Торино и Флоренция. Националките ще играят срещу домакина Италия, Румъния, Хърватия, Босна и Херцеговина и Швейцария. Първият мач е срещу хърватките на 16 август.