0
43
Волейбол
Волейбол. Снимка: Pixabay

Монтана победи драматично с 3:2 като гост Левски София в двубой от първия кръг на мъжкия шампионат по волейбол. Мачът беше официален дебют за треньора на „сините“ Николай Желязков.

Столичани водеха с 1:0 и 2:1, но загубиха след изиграването на тайбрек. Възпитаниците на бившия национален селекционер започнаха силно и поведоха в резултата след 25:22, но се стигна до изравняване след 17:25. Левски взе сериозно преимущество след драматичното 33:31 в своя полза в третия гейм, но след това допуснаха множество колебания в представянето си. Монтанци отново се върнаха в срещата след 25:14.

В решителната пета част гостите поведоха с 8:6 и 12:10. Крайното 15:13 осигури победно начало за Монтана през новия сезон, а Димитър Калчев реализира 18 точки за победителите.