Волейболистите на Левски излезе начело на класирането след драма с Нефтохимик

0
51
Волейбол, Левски
Волейбол, Левски. Снимка: БФ Волейбол

Волейболистите на Левски София излязоха начело на класирането, след като записаха четвърта победа в efbet Супер Волей, съобщиха от БФ Волейбол.

Воденият от Николай Желязков тим надделя над Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:2 (25:17, 25:22, 19:25, 20:25, 15:13) в мач от пети кръг, изигран в зала „Младост“ в морския град.

Левски доминираше изцяло в първата част, като поведе без проблем в резултата. Във втория гейм „сините“ отново имаха водеща роля, но домакините оказаха повече съпротива.

Третата част също тръгна под диктовката на столичани, но след седмата точка бяха пречупени. Впоследствие бургазлии бяха по-мобилизирани и се отприщиха, като играха вдъхновено през цялото време. Така пасивът им бе намален.

В решителния четвърти гейм двата тима бяха равностойни до седмата точка. Левски поведе за кратко, но домакините не се отпуснаха и обърнаха резултата. Момчетата на Иван Станев останаха стабилни, като допуснаха и по-малко грешки от „сините“ и резултатът бе изравнен.

Мачът влезе в тайбрек, в който левскарите поведоха и поддържаха преднина от три точки през по-голямата част от времето. След 10:7 обаче домакините успяха да скъсят дистанцията на само една точка. Догонването с противника продължи, „сините“ стигнаха първи до мачбол и затвориха мача след атака на Владимир Гърков.

Най-резултатен бе Венислав Антов с 21 точки (1 блокада), с 16 точки приключи Алехандро Торо (3 аса). 13 точки добави Владимир Гърков (1 ас, 1 блокада). За съперника Аксел Трухчев приключи със 17 точки (1 ас), 15 точки добави Тодор Димитров (1 ас, 1 блокада). 14 точки реализира Георги Петров (5 блокади).

„Сините“ са с 12 точки (4 победи, 1 загуба), Нефтохимик е девети с 5 точки (1 победа, 4 загуби). В следващия кръг Левски среща Марек Юнион-Ивкони (Дупница), на 11 ноември. Бургазлии се изправят срещу градския съперник Дея спорт, на 13 ноември.