
Военнослужещи от Сухопътните войски иззеха и унищожиха корозирал реактивен двигател със стабилизатор от изстрел „ПГ-9 В“, открит в местността „Мараш“ край град Стралджа вчера. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.
Специализираният екип за унищожаване на невзривени бойни припаси от 42-ри механизиран батальон – Ямбол, от състава на 2-ра Тунджанска механизирана бригада, под ръководството на капитан Иван Петров, извърши разузнаване, транспортиране и унищожаване на корозиралия реактивен двигател със стабилизатор от изстрел „ПГ-9 В“.
Боеприпасът бе открит в района на хижа „Люляк“, в местността „Мараш“, Община Стралджа, Област Ямбол. Формированието е задействано по заповед на командира на Сухопътните войски.
Присъединете се към нашия Телеграм
Манолова: Цената на тока ще скочи с поне 7% от 1 юли – въпросите без отговор остават