0
22
Борба
Борба. Снимка: БФ Борба

Водещите имена от националния ни отбор по бокс при жените спечелиха убедително титлите от Държавния личен шампионат в Пловдив, съобщиха от БФ Борба. Първенството при дамите завърши, като ЦСКА излъчи най-много златни медалистки – две. С по една титла се поздравиха представителките на Левски София, Локомотив София, Червен Бряг, Добруджа, Ботев и Русе.

Златни медали спечелиха Севда Асенова /48 кг/, Венелина Поптолева /50 кг/, Златислава Чуканова /52 кг/, Станимира Петрова /54 кг/, Тала Хабас /57 кг/, Светлана Каменова /60 кг/, Аслъхан Мехмедова /63 кг/ и Мария Кънчева /66 кг/.

ДЛШ в Пловдив продължава при мъжете. Вчера и днес се провеждат заключителните двубои за разпределение на медалите. Турнирът е и като контролно състезание за определяне участниците на първото Балканско първенство за мъже и жени, на което БФ Бокс ще бъде домакин в Албена в края на месеца, както и за престижната Европейска боксова купа в Будва с награден фонд от половин милион долара.