
„Управлението на Варна е катастрофално, градът е в упадък, превърнал се е в гето и е с намаляващо население“, заяви днешната пресконференция председателят на партия „Възраждане“ Костадин Костадинов. Според него за всичко това основният виновник е кметът Иван Портних, който се опитва да прехвърли отговорността за това на главния архитект на Варна Виктор Бузев.
„В петък от общинския пресцентър съобщиха, че Бузев е отстранен от длъжност, след като не подаде поисканата му от кмета оставка. Това е брутален цинизъм“, каза Костадинов. Той посочи, че единственото, за което може да бъде обвинен главният архитект, е, че е изпълнявал заповедите на кмета.
Костадинов коментира още, че обявеният от Иван Портних „основен грях“ на Виктор Бузев – презастрояването, се дължи единствено на градоначалника. Депутатът допълни, че не очаква кметът да подаде оставка, защото тя се подавала от хора, които имат морал, чест и доблест.