Варненският клуб „Боил“ с най-много медали на държавното първенство по кикбокс в Стара Загора

0
110
Кикбокс
Кикбокс. Снимка: Българска федерация по кикбокс

Варненският клуб „Боил“ е спечелил най-много медали на държавното първенство по кикбокс в стил „Лоу-кик“. Надпреварата на ринга се е провела с участието на 434 състезатели от 58 клуба. Това съобщиха от федерацията по кикбокс.

Домакините от Спортен клуб /СК/ „Берое“ по кикбокс и муай-тай – Стара Загора, са монтирали три ринга в общинската спортна зала.

Кикбоксьорите на СК „Боил“ са грабнали купата в общото класиране по медали с актив от 7 златни отличия, 3 сребърни и 3 бронза. Втори и трети в клубното подреждане са останали СК „Вокил“, гр. Варна (7 златни, 2 сребъра, 2 бронза) и СК „Шуменска крепост“, гр. Шумен (6 златни, 4 сребра, 6 бронза).

Купата за най-техничен състезател на държавното първенство в стил „лоу-кик“ е била връчена на Александър Дериволков от СК „Авитол“, гр. Нови пазар.

За най-перспективен кикбоксьор отличието е грабнал Валентин Митев от СК „Болг“, гр. Свищов.

Призът за „Лъвско сърце“ е получил Батухан Бектеш от СК „Десант“, гр. Добрич.

Като безспорни победители в двете кикбокс направления са се откроили столичният „Стар тийм“ на татами и варненският „Вокил“ на ринг.

Следващото състезание за националния ни отбор по кикбокс ще бъде „Световната купа“ в Италия от 19.03 до 25.03.2024г.