Успех за България: Ива Иванова завърши трета при девойките на Australian Open

0
169
Ива Иванова
Ива Иванова. Снимка: БФ Тенис

Успех за България на Australian Open. Ива Иванова успя да завоюва третото място при девойките, съобщиха от родната ни федерация.

Първата ни ракета отстъпи на полуфиналите с 4:6, 1:6 от представителката на домакините Емерсън Джоунс. Срещата на „Маргарет Корт Арена“ продължи 65 минути.

Иванова успя да наваска на два пъти пробив пасив до 3:3 в първия сет, но допусна нов брейк за 3:4. След това Джоунс взе сервис подаванията си и спечели първата част с 6:4.

Във втория сет Ива загуби пет поредни гейма от 1:1 до 1:6.

Това беше втори мач за Иванова в рамките само на няколко часа. По-рано днес българката победи в мач, продължил два дни Мингъ Сю (Великобритания) с 6:4, 6:4.

Мачът на Ива срещу Сю бе прекратен в четвъртък при 5:4 в първия сет в нейна полза. При доиграването българката проби веднага и затвори първата част като победителка.

Историята във втората се повтори. Ива дръпна с 3:1, но веднага изгуби предимството си. Но отново с пробив в последния гейм записа четвъртата си поредна победа в основната схема.