Успех за България в Токио: Стойка Петрова отива на полуфинал

0
77
Стойка Кръстева
Стойка Кръстева. Снимка: БФБ, Facebook

Нов успех за България на Олимпийските игри в Токио. Единствената наша състезателка днес Стойка Петрова отива на полуфинал в женския бокс.

Днес тя се изправи на четвъртфиналите в категория до 51 килограма срещу Юан Чан от Китай. Двукратната ни европейска шампионка победи с 4:1 съдийска гласа.

Следващият мач на Петрова ще бъде на 4 август сутринта. На полуфиналите тя ще се изправи срещу състезателката от Япония – Цукими Намики.

С днешната победа Стойка Петрова печели автоматично бронзов медал. Причината е, че в боксовите турнири няма мач за третото място и всички състезатели, достигнали до полуфиналите си осигуряват бронза. Тези, които отидат на финала, спорят за златния и сребърния медал.

Иначе днес в първата и втората част превъзходството на българската състезателка беше осезаемо. В последните минути Юан Чан се опита да се върне в срещата, но Петрова се защитаваше целеустремено и в крайна сметка успя да удържи победата.