Училището на загиналото 8-годишно дете от Разлог изрази съболезнования след трагедията в Несебър

0
170
Ангелски крила
Ангелски крила. Снимка: Pixabay

С прискърбие и смиреност днес СУ „Братя Петър и Иван Каназиреви“ в Разлог се прости с един от своите ученици – 8-годишния Иван, който загина при трагичен инцидент с парашут в Несебър.

„Лети високо, ангелче!“, написаха от училището в трогателен пост в социалните мрежи, придружен с думи на обич и подкрепа към семейството.

Фаталният полет над Южния плаж

Инцидентът се случи вчера, когато детето и майка му полетели с парашут над Южния плаж в Несебър. По неизяснени засега причини Иван паднал във водата от около 50 метра височина. Незабавно са предприети спасителни действия и опити за реанимация, но въпреки усилията на лекарите животът на момчето не е успял да бъде спасен.

По случая са задържани трима души, свързани с организацията на атракцията. Властите изясняват обстоятелствата, довели до трагичния край.

Трагедията предизвика въпроси за сигурността

Трагедията предизвика вълна от тъга и съчувствие. В Разлог училището и общността скърбят за детето, което ще бъде запомнено със своята чиста усмивка и доброта.

Случаят повдига тежки въпроси за безопасността на летните атракции по българското Черноморие. Парашутните полети, които са сред най-популярните развлечения за туристите, изискват строги правила за контрол, за да не се допускат подобни трагедии.

Присъединете се към нашия Телеграм

МОН готви ежегодни оценки, но директорите намаляват драстично

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук