Цвети Пиронкова отново загуби от Серина Уилямс

0
64
Пиронкова
Снимка: Twitter

Най-добрата ни българска тенисистка Цветана Пиронкова изигра много добър мач срещу Серина Уилямс, но за съжаление загуби. Той беше с продължителност 74 минути и се игра на „Маргарет Корт Арина“ в Мелбърн. Така нашата състезателка вече има 6 загуби от 6 дуела срещу 23-кратната шампионка от „Шлема“.

Пиронкова правеше грешки и не успя да разчита на първия си сервис, което доведе до изразителна загуба на сета. Във втората част на двубоя обаче зрителите станаха свидетели на качествен и оспорван сблъсък. Пиронкова отрази пет възможности за пробив и поддържаше интригата до самия край. Така Цвети приключва участието си в предварителния турнир „Яра Вали Класик“ в Мелбърн преди началото на „Australian Open“. Тя има две победи в актива си над Людмила Самсонова и Дона Векич. Това беше четвъртият турнир за пловдивчанката от нейното завръщане в тениса след майчинство.

Играта започна след първия сервис-гейм на Цвети, но той не влизаше достатъчно и Серина успяваше да провокира разиграване, което в крайна сметка й донесе успех. Пловдивчанката успя да намали изоставането си в следващия гейм, в който вкара повечето си първи сервиси – 1:2. Серина използваше по-къси диагонали от бекхенд и чрез тях печелеше разиграванията. Неточностите на Пиронкова не спираха и опонентката й стигна до два сетбола, от които бързо се възползва, за да затвори първия сет – 1:6 за 29 минути.

През втория сет Серина направи още един ас и два форхенд-уинъра, за да поведе с 0:1. Цветана със сигурност трябваше да търси подобряване на първия сервиз. Българските фенове, които присъстваха по трибуните на „Маргарет Корт Арина“ се зарадваха, когато Пиронкова поведе с 15-30, като в последните десетина разигравания Уилямс повиши броя на грешките си. Независимо от това обаче отново не се стигна до шанс за пробив на нашата тенисистка и резултатът стана 2:3.

Пиронкова трябваше да защитава два мачбола още на своето подаване, след като опонентката й увеличи агресията в ударите си. Нашата първа ракета обаче се справи с начинанието чрез уинъри. Впоследствие отрази още една точка за пробив. Публиката скандираше в подкрепа на Пиронкова, която отново не се пропукваше под напрежението. От четвъртия си опит Серина успя да затвори мача в своя полза  с 1:6 и 4:6 за 74 минути.