0
89
Пиронкова
Снимка: Twitter

Цветана Пиронкова започна блестящо представянето си на тазгодишния тенис турнир „Ролан Гарос“ в Париж. Българката се наложи над германката Андреа Петкович след 6:3, 6:2, като по този начин си осигури място във втория кръг от надпреварата, предаде „Gol.bg“.

Нашенката имаше осезаемо превъзходство в почти всички компоненти от играта, като най-ясно изразено бе то по отношение на точките от втори сервис – 62% за Пиронкова срещу само 16% за Петкович. Освен това германката допусна 6 двойни грешки в хода на мача, докато Пиронкова не направи нито една.

В хода на играта Пиронкова успя да спаси 50% от точките за пробив, срещу които бе изправена, докато успеваемостта на Петкович по този показател бе едва 14%. Пловдивчанката записа и почти два пъти повече уинъри от своята противничка – 23 срещу 12. Освен това Пиронкова спечели 67% от сервис геймовете си, докато при Петкович прoцентът беше 33%.

Така в следващия кръг може да видим повторение на 1/4-финала на US Open между Пиронкова и Серина Уилямс. Това ще се случи, ако американката спечели днешния си мач срещу своята сънародничка Кристи Ан.

Първи сет:

Мачът започна с точка на Петкович, но Пиронкова изравни с умел удар от бекхенд. Последваха двойна и непредизвикана грешка на германката, след което бекхендът на българката отново влезе в действие и тя спечели първия гейм в мача.

Пиронкова записа първия си ас в мача, след което продължи да доминира, а в края на гейма нова непредизвикана грешка на Петкович позволи на пловдивчанката да увеличи преднината си.

Атаките на Пиронкова отново бяха много прецизни, като геймът отново завърши с непредизвикана грешка на Петкович и така втората ни ракета при дамите пое пълен контрол върху сета.

Пиронкова спаси две поредни точки за спечелването на гейма от страна на Петкович, но след това българката на свой ред пропусна няколко добри възможности да увеличи преднината си в мача. Този гейм също завърши с непредизвикана грешка, но този път тя бе на Пиронкова.

Германката започна да рискува доста повече при сервиса си и това затрудни Пиронкова. Рискът на Петкович се отплати и тя успя да стигне до пробив след грешка от ретур на българката.

Пиронкова прекъсна серията на опонентката си по възможно най-добрия начин, записвайки гейм на нула, като чудесната защита на българката на няколко пъти отчая Петкович.