Трудна, но зрелищна победа за „Черноморец“ над „Извор“ с 2:1

0
267
Черноморец
Снимка: Искра.бг

Трудно, но зрелищно отборът на ПФК „Черноморец 1919“ надделя като домакин над тима на „Извор“ (Горски Извор) в мач от 14-тия кръг на Югоизточната Трета Лига, съобщи „Chernomoretz1919.com“.

футбол

Без особени положения пред двете врати премина първото полувреме на срещата.  „Черноморец“ стартира силно мача, но чак в края на началните 45 минути Милен Танев и Нуретин Пюскюлю успяха да нанесат по-опасни удари към вратата на противника.

Нещата обаче се пораздвижиха във втората половина на мача. В 60-тата минута футболистът на „Черноморец“ Жулиен Парушев уцели гредата. В 65-тата минута Христо Христов от състава на гостите отбеляза за 0:1. 10 минути преди края на мача домакините не само успяха да изравнят, но и да обърнат нещата в своя полза. В 75-тата минута реферът извади втори жълт картон и показа, и червения цвят на Христов.

мач

В 83-тата минута Мустафа Мустафа изравни след изстрел от корнер и последвала добавка. До края домакините натиснаха съперника. Точно минута преди края на срещата пък Милен Танев вкара с глава победния гол за „Черноморец“.

Така бургаският тим си осигури още 3 точки и утвърди лидерството си на Югоизток, като вече е с актив от 35.