0
42
Тенис ракета
Тенис ракета. Снимка: Pixabay

Третата ни ракета в женския тенис Изабелла Шиникова отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на твърда настилка в Шарм Ел Шейх /Египет/ с награден фонд от 25 хиляди долара.

Водачката в схемата отстъпи пред участващата с „уайлд кард“ рускиня Екатерина Шалимова с 4:6, 6:7 /4/ за 2:06 часа, след като допусна пет пробива.

В първия сет Шиникова пропиля преднина от 4:1, загуби пет поредни гейма, а с това и сета. Във втората част съперничката й поведе с 5:1, българката направи обрат до 6:5, но загуби мача след 4:7 точки в тайбрека.

Вчера 32-годишната софиянка се класира за четвъртфиналите на двойки. Българката и Линда Климовичова /Чехия/ победиха без проблеми в първия си мач третите поставени Анастасия Гасанова /Русия/ и Деа Херджелаш /Босна и Херцеговина/ с 6:1, 7:5 за 66 минути.