Традиционен открит шампионат по кудо Поморие

0
746
Снимка: Искра.бг

Приключи традиционният открит шампионат по кудо  в Поморие.

В състезанието се записаха 110 бойци от България, Сърбия и Украйна. Участниците бяха на възраст от 7 до 40 години, разделени на мъже, жени, юноши и девойки.

За поредна година най-силно присъствие показа българският отбор от спортен клуб „Кудо-Бургас“ с треньор Антоан Парчев. Отборът спечели общо 19 купи – 9 златни, 7 сребърни, 3 бронзови. На клуба бе връчен и благодарствен плакет за развитие на спорта кудо в Бургас.

Най-бързата среща беше 20 секунди и завърши с „реар накед чок“ /вид задушаване/. Победителят е от отбора на Антоан Парчев, който бе горд със своя състезател.

Бойците от „Кудо-Бургас“ показаха, че техническата им подготовка е на високо ниво и заслужено отборно се класираха на първо място.