Тотален триумф за Боряна Калейн: Пет златни медала за по-малко от 24 часа (ОБНОВЕНА)

0
76
Боряна Калейн
Боряна Калейн. Снимка: БФХГ

Българското златно момиче Боряна Калейн постигна тотален триумф на турнира по художествена гимнастика в румънския град Клуж Напока. Вчера тя стана шампионка в многобоя като показа невероятна игра.

Днес тя беше оценена с 26.650 точки на обръч и 27.800 за композицията си с топка. По този начин Калейн излезе много пред останалите състезателки.

Преди по-малко от час българската състезателка по художествена гимнастика завоюва трети златен медал за деня като грабна титлата на бухалки. Нейната оценка беше 26.750, съобщиха от родната федерация на страницата си в социалната мрежа Facebook.

След това Боряна Калейн спечели златото и за съчетанието си с лента като получи резултат от 24.200

Така това е четвърти златен медал за нея през днешния ден.

Татяна Воложанина получи за своето съчетание на бухалки 25.300.