0
254
Тайбе Юсеин
Снимка: Фейсбук, Taybe Yusein

Тайбе Юсеин бе избрана на шесто място в анкетата „Спортист на Балканите“ на БТА. Шампионката на Европа и носителка на сребро от Световното първенство в категория до 62 килограма получи 28 точки и завърши с най-предно класиране от родните ни спортисти.

Тайбе Юсеин е и с най-високо класиране от представителите на бойните спортове. Тя завърши дори и пред легендата в борбата – Риза Каялп, носител на 4 световни и 8 европейски титли. Турчинът спечели всичко възможно през 2019 година, но остана на 8 място с 22 точки.

С точки в класацията завърши и Ивайло Иванов, който стана сребърен медалист от Европейското първенство по джудо, а след това завоюва световната военна титла при 81-килограмовите. Иванов бе класиран на 40-та позиция с 1 точка.

За „Спортист на Балканите“ бе избран световният номер 1 в тениса Новак Джокович. За сърбина това е рекордна шеста победа в класацията.