Светлана Каменова и Златислава Чуканова на 1/4-финал на „Странджа“

0
36
Купа
Купа "Странджа". Снимка: БФ Бокс

Светлана Каменова и Златислава Чуканова се класираха за 1/4-финалите на Купа „Странджа“. Две от водещите ни имена в националния отбор при жените стартираха с убедителни победи участието си в 74-ото издание на най-стария международен боксов турнир в Европа, който бе официално открит вчера.

В категория до 50 килограма Чуканова започна с успех над Софи Росхауг от Дания. Родната национална състезателка доминираше на ринга в зала „София“ и напълно заслужено продължава напред след 5:0 съдийски гласа. За място на полуфинал и минимум бронзово отличие Злати ще се изправи срещу Буалам Румайса от Алжир. Мачът им е на 24 февруари.

Носителката на Купа „Странджа“ от миналата година – Светлана Каменова (57 кг) също започна ударно защитата на трофея. Тя не допусна колебания срещу французойката Амина Зидани и на свой ред се поздрави с категорична победа с 5:0. Нейна съперничка на 24 февруари за място на полуфинал ще бъде Джахайра Гонзалес (САЩ).

В следобедната сесия на турнира бяха регистрирани две български поражения. Стойчо Недев (71 кг) отстъпи с 0:5 на италианеца Ремо Салвати, а Тинко Банабаков (60 кг) бе надигран с 1:4 от представителя на Филипините Пол Баскон.

Днес на ринга ще се качат още 7 българи. В категория до 54 килограма Ясен Радев ще боксира с Емануел Шемеза (Австралия). При 63.5-килограмовите Кирил Русинов ще срещне Дийн Кланси (Ирландия), а Красимир Джуров ще се изправи срещу Айт Джугурта (Алжир). В по-горната, до 67 кг, Росен Марков ще играе с Акаш (Индия), докато Пламен Янков ще мери сили с Темирхан Тезек (Казахстан). При 80-килограмовите Николай Дишков среща Хамбардзум Хакобян (Армения), а Кристиян Димитров (86 кг) ще боксира с Шохжакон Абдулаев (Узбекистан).