Стойка Кръстева беше определена за носител на Купа „Странджа“

0
111
Награждаване на Стойка Кръстева
Награждаване на Стойка Кръстева. Снимка: БФБ

Стойка Кръстева беше определена за носител на „Купа Странджа“, съобщиха от Българската федерация по бокс.

Водещата ни боксьорка при 51-килограмовите заслужи трофея, след като доминира във всичките си мачове в турнира.

Кръстева печели купата за втори път в своята кариера. Тя грабна отличието и през 2014 година

Първа подгласничка на Стойка стана бразилката Беатрис Ферейра, която ликува с титлата при 60-килограмовите, а втора – американката Наоми Греъм.

След триумфа Стойка Кръстева обяви, че неин приоритет е да се класира за Олимпийските игри в Токио и да спечели медал. Тя обясни, че две години не е участвала на турнири и в момента заради това е назад в ранглистата. Последните й турнири пък са били в друга категория. Към момента няма яснота на какви състезания ще участва, за да може да се подготви.