Спортен клуб „Боил“ завоюва първо място на кикбокс турнир във Варна

0
72
Кикбокс
Кикбокс. Снимка: Антоанета Илиева

На 202 състезатели от 46 спортни клуба взеха участие в турнир по кикбокс в стил „фул контакт“ се проведе дните от 13 до 15 октомври във варненската спортна зала на ж к. „Владислав Варненчик“.

В призовата тройка се наредиха варненския спортен клуб „Боил“ с 26 състезатели и спечелени 11 златни, 7 сребърни и 6 бронзови медала. Това бе напълно достатъчно да спечелят първото място в отборната надпревара.

На второто място отборно се класираха домакините от СК „Вокил“ с 14 състезатели, които спечелиха 9 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.

Почетното трето място спечели „Шуменска крепост“ , които взеха участие с 15 кикбоксьори и спечелени 7 златни, 4 сребърни и 2 бронзови медала.

Огромната купа за най-техничен състезател грабна Росен Илиев от клуб „Вокил“, който показа завидна техника в двата си последователни мача и спечели гласовете на всички съдии в категорията до 67 кг при 13-14 годишните.

Призът за най перспективен състезател стана притежание на Атанас Димов от СК „Спартак Пазарджик 2014“. Той се пребори за шампионското отличие след като победи доказаните титуляри в категорията до 67 кг при юноши старша възраст.

Следващото състезание от спортния календар на конфедерацията е международен турнир по кикбокс в стил „лоу кик“ който ще се проведе в дните от 10 до 12 ноември в град Козлодуй.